fbpx

Dzisiaj wracamy do raz już podejmowanego tematu – czyli Carnilove 🙂
Dlaczego? Bo jesienią zmienił się skład karmy, a myslę, że warto byłoby o tym wspomnieć 🙂

Jak widać zmieniła się również (moim zdaniem – na korzyść 😉 ) szata graficzna. Doszły 2 nowe smaki dla dorosłych psiurów i 2 wersje dla szczeniąt (jupi!).

Zmieniły się składy karm. Stare Carnilove jako „wypełniacz” miało ziemniaki, w nowym zastąpił je groch. Moje psy tej zmiany nie odczuły ani na plus, ani (na szczęście!) na minus – kupy w dalszym ciągu takie same, bąków brak, sierść piękna.

Tak jak wspominałam: powstały 2 nowe smaki dla psów dorosłych – kaczka & bażant oraz renifer. Ten pierwszy jest zdecydowanym hiciorem u naszych psów i wśród psów znajomych, więc jeśli miałabym doradzić, od którego smaku warto zacząć… to właśnie od kaczki & bażanta. Skład? Również na plus!

mączka z kaczki (30%), mączka z mięsa z bażanta (22%), żółty groch (20%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E, 8%), kaczka bez kości (5%), wątróbka z kurczaka (3%), jabłka ( 3%), skrobia z tapioki (3%), olej z łososia (2%), marchew (1%), siemię lniane (1%), groch (1%), zdydrolizowane muszle skorupiaków (źródło glukozaminy, 0,026%) , wyciąg z chrząstki (źródło chondroityny, 0016%), drożdże browarniane (źródło Mannooligosacharydy, 0015%), korzeń cykorii (źródło fruktooligosacharydów oli – gosaccharides, 0,01%), Yucca Schidigera ( 0,01%), algi (0,01%), płesznik (0,01%), tymianek (0,01%), rozmaryn (0,01%), oregano (0,01%), borówki ( 0,0008%), jagody (0,0008%), maliny (0,0008%).

W dalszym ciągu również Carnilove pozostaje przy dużej zawartości białka (37%) – ja sobie to bardzo chwalę (szczególnie, że to białko zwierzęce, nie roślinne – w głównej mierze), moje psy również. Na pewno sprawdzi się u wszelkiej maści psów pracujących… ale nie tylko. Dawkowanie karmy jest bardzo elastyczne i zawsze można trochę – w okresie lenistwa 😉 – przykręcić „kurek” 😉

Powstały również 2 nowe smaki dla szczeniaków – tzn smak w zasadzie jeden, ale wersje 2 – dla szczeniąt i szczeniąt dużych ras. Miałam okazję wypróbować tą drugą – głównie chodziło mi o wielkość groszków – i jestem na tak. Główne testy przejdzie, gdy bedziemy mieli miot, ale znając Carnilove obstawiam, że będę zadowolona 🙂 Składy sa niezwykle podobne do dorosłej wersji, co mnie bardzo cieszy – łatwiejsze (mniej biegunkogenne 😉 ) przestawienie maluchów z pokarmu mamy karmionej Carnilove i nie ściemnianie, jak to szczeniakowi trzeba zupełnie-inną-karmę. Nie trzeba, tylko dawkować trzeba inaczej. I tak u dużych ras glukozaminę i chondroitynę warto suplementować – to co jest w karmie to śmieszna ilość.

Na koniec – nowość, czyli Carnilove w puszkach 🙂 Jeszcze nie używaliśmy, ale Blusio planuje 😉 Nie jestem w stanie wypowiedzieć się jakoś sensowniej w tym temacie, bo raz, że ja sama psom puszki daję od wielkiego dzwonu, jeśli dostaniemy je np. w nagrodę, dwa – nigdy nie potrzebowałam i się nimi nie interesowałam. Uprzejmie jednak donoszę, że istnieją 😉 i jeśli ktoś miał okazję spróbować to proszę o info, chetnie się dowiem, czy fajne 🙂

Cena karmy się nie zmieniła – w dalszym ciągu znajdziecie ją w sklepach internetowych za około 210zł (wersja dla szczeniąt – ok. 225zł). Wielkość worków również została ta sama – 1,5 i 12kg 🙂 muszę jednak dodać – a propos tych worków – że nowe opakowania mają re-we-la-cyj-ne zamknięcie na zamek – naprawdę trwałe, wygodne i nie rozjeżdżające się! Bardzo dobrze zrobione, i o ile u mnie karma stoi głownie w pojemniku, to w małych workach na wyjazd to się na pewno przyda!

Moja opinia na temat tej karmy się nie zmieniła. W dalszym ciągu jestem z niej super zadowolona – psy nie kręcą nosami na miski, zjadają błyskawicznie i bez ociągania się. Kupy są zwarte, nie śmierdzące (jak na kupy 😉 ), a bąków i innych nieprzyjemnych doznań brak. Wyniki badań psiury mają idealne, sierść piękna, żadnego drapania się, łupieżu, lizania łap czy trzepania uszami – wspaniale!
Jeśli mnie życie nie zmusi nie zamienię na żadną inną karmę!!!

Na koniec – od niedawna Carnilove można kupić również u nas 🙂 Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego 🙂

www.carniloveusledzi.pl

 

Komentarze