fbpx

Jakieś 2 miesiące temu, po powrocie z Drzonkowa pisałam o Karczmie pod Koziorożcami w Trzebiechowie jako o miejscu wybitnie fajnym i przyjaznym psom. Po tym wyjeździe miałam wrażenie, że może coś już się w naszym pięknym kraju zmieniło… a wczoraj wróciłam z niufowej klubówki, która była w Mosznej… i po prostu muszę wylać z siebie cały mój wkurw tego weekendu związany z miejscem, w którym mieszkałyśmy.

Rzecz cała działa się w trzygwiazdkowym (!!!) Hotelu Aspen w Podlesiu, obok Głuchołazów.

Zacznijmy od tematu psów, ale niestety na tym buractwie się nie skończyło.

Zanim zameldujecie się w hotelu otrzymujecie do podpisania „Regulamin pobytu ze zwierzętami”.
Żeby nie było – Hotel za pobyt zwierzaka sobie liczy moim zdaniem konkretnie – 50zł/dobę. Niestety – dla mnie to powinno znaczyć, że te pieniądze są przeznaczone na szeroko pojętą obsługę hotelową psa – czyli po prostu posprzatanie po nim (oczywiście nie mówię o kupach!). Otóż… nie.
Z Regulaminu dowiadujemy się, że o tym, czy pies może w Hotelu zostać, decyzję podejmie Manager Hotelu biorąc pod uwage jego (nie Managera, psa) wytresowanie i temperament. Przepraszam, ale czy pani Manager jest behawiorystą, czy ma jakąkolwiek wiedzę o tym, jak do psa podejść i o czym poszczególne psie zachowania swiadczą, że rości sobie takie prawo i kompetencje. Oczywiście że nie.
Pies ma siedzieć w pokoju i kropka. Ewentualnie przez hall Hotelu przejść może, ale! Na smyczy (to zrozumiałe) i w kagańcu. Niezależnie od wszystkiego. Nie można z psem pójść na śniadanie (bo…? brudniej nie będzie.. ale o tym zaraz), pies nie może poruszać się po terenie Hotelu. Nie i już.
No i smaczek: czy wiecie, co się stanie, jeśli wnikliwa (o tym też zaraz) obsługa znajdzie na pościeli psie kłaki albo – co gorsza – błoto? Zobowiązujecie się do odkupienia całego kompletu pościeli (w końcu błoto to wysokie zagrożenie biologiczne, niemożliwe do usunięcia) po cenie podanej przez Managera Hotelu. (miałam wielką nadzieję, ze ktoś doczepi się do pościeli w naszym pokoju, bo nie odmówiłabym sobie przyjemności wyjaśnienia, że zawsze chodzę spać w butach i nie golę nóg…)

Personel traktuje psa jak zło konieczne, pan który przynosił nam wieczorem herbatę, mimo, że Blusiak był na drugim końcu pokoju, trzymany przeze mnie i merdający, zachowywał się, jakby zobaczył jakiegoś wyjątkowo jadowitego pająka. Gdy usłyszał, że to szczeniak, rzucił „No to skoro szczeniak, to ja tylko dlatego wejdę”. Łaskawca.

Niestety, na beznadziejnym i archaicznym podejściu do zwierząt się nie kończy.

Ten hotel ma 3 gwiazdki – powinien wiec coś sobą reprezentować… niestety, fakty są inne.
Prawda jest taka, ze okolica Hotelu i wystrój są przepiękne.. ale na tym plusy się kończą.

Przyjechałyśmy w piątek późnym wieczorem, nie byłyśmy głodne, ale o herbatę poprosiłyśmy. Wspomniany wyżej pan kelner-łaskawca herbatę przyniósł, wypiłyśmy. Następnego dnia, po wystawie wróciłyśmy do pokoju o 21… a na stole w dalszym ciagu stały brudne filiżanki, dzbanek i obeschnięta cytryna. W łazience za to leżał na podłodze ręcznik.
Jeśli ktos z Was nie wie, to w tego typu hotelach (co jest jasno wskazane również w regulaminie tego przybytku) codziennie (zazwyczaj oprócz niedzieli) w pokoju pojawia się serwis sprzątający. Ścieli łózka, zmienia ręczniki, sprząta szklanki. Wyjątek jest jeden: jeśli gość sobie tego nie życzy.
Tu jak widać sprzątanie nie nastąpiło – z niewiadomego powodu. Pani w recepcji również była bardzo zdziwiona… i w zasadzie na jej zdziwieniu się skończyło.

Śniadanie!
Pomijam, że jedzenie naprawdę słabe. Kilka rodzajów twarogu – wszystkie smakują tak samo, bo nikt ich nawet odrobinę nie posolił. Pieczywo – czerstwe. Racuchy – zimne, tłuste i ze zbrylonym cukrem pudrem na wierzchu.
Jednak czara goryczy się przelała gdy próbowałam sobie z dzbanka nalać wrzątku do herbaty. Z dziubka wypadło coś, co wyglądało jak zaschnięte gluty – trochę jak kamień, ale jednak dużo większe, takie półcentymetrowej średnicy. Herbaty mi się oczywiście odechciało, napiłam się soku (dzbanek wyglądał na czysty).

W sobotę w nocy do tego wszystkiego miałyśmy możliwość (a w zasadzie przymus) uczestniczenia w imprezie – chyba jakiejś rocznicowej. Muzyka i nagłośnienie były na tyle skuteczne, że o północy zaczęłam powoli tracić cierpliwość. Nie ma co, milutko.

Jednak to wszystko to pikuś przy tym, co spotkało nas przy odjeździe z Hotelu.
Zeszłyśmy płacić… a pani w recepcji mówi nam, ze Hotel „omyłkowo” sam pobrał pieniądze z karty kredytowej. Bez wiedzy i zgody. Przy rezerwacji.
Szczeny nam opadły. Wiecie pewnie jak to jest jak się rezerwuje przez np. booking.com – niektóre hotele wymagają numeru karty jako zabezpieczenia… ale tylko po to! Nikt nie ma prawa tak robić, bo to można nazwać jednym tylko słowem – kradzież!
Stało się to 9.03, czyli prawie 2 miesiace temu. Nikt nie pofatygował się żeby zadzwonić, napisać maila, przeprosić i zwrócić pieniążki – w takim przypadku byłoby wszystko ok. Nikt też nie zająknął sie ani słowem przy meldowaniu się. Dopiero przy odjeździe – pewnie nie chcieli nam psuc weekendu….
Niestety pani Manager nie poczuwała się do przyjazdu i załagodzenia sprawy – zostawiła wszystko na barkach bogu ducha winnej recepcjonistki, bo mimo, że miała być w pracy o 8, zapowiedziała się (gdy problem się pojawił) na 12. Po interwencji Policji otrzymałyśmy oświadczenie Hotelu o tym, że taka sytuacja miała miejsce. W tym tygodniu, razem z wyciągiem z banku, trafi on na Policję, bo popuścić nie wolno.

A miało być tak miło….

………………………………………………………………………………….

Z miłych akcentów – Blusiak bardzo się ładnie zaprezentował na wystawie 🙂 Sama Klubówka – jedna z najfajniejszych wystaw (jeśli nie najfajniejsza) na której byłam. Tylko plecy sobie troche zjarałam 😉

 

 

Komentarze