fbpx

Szukacie miejsca na Mazurach, gdzie będziecie mogli wspaniale zjeść i nie pogonią Waszego czworonoga? To miejsce będzie idealne!

Jak piszą o sobie samych wlaściciele…

Gdzieś w lesie…

pomiędzy Mikołajkami, Pieckami a Rucianym-Nidą leży Kadzidłowo. Niewielka to wioska, liczy zaledwie trzy gospodarstwa i może właśnie dlatego jest taka specjalna.
Kadzidłowo to mały „raj na ziemi” do którego dość łatwo się dostać, lecz który bardzo ciężko opuścić. Wieś, otoczona Parkiem Dzikich Zwierząt, wydaje się jakby wyjęta

z innych czasów, gdy ludzie żyli jeszcze w zgodzie z przyrodą. Szukaliście magicznego miejsca? Tutaj jest szansa na jego znalezienie!

Pierwsza ważna rzecz, którą musimy sobie ustalić: jeśli szukacie miejsca gdzie zjecie na szybko… to jedźcie do najbliższego KFC. Tutaj wisi napis: Nie mamy czasu dla tych, którzy nie mają czasu.
I taka prawda. Jesli za to macie ochotę na chwile wytchnienia w pieknej okolicy, przemiłej atmosferze i przy fenomenalnym wręcz jedzeniu… dobrze trafiliście!

Zacznijmy od tego, że goście z psami są tam najnormalniejszym zjawiskiem pod słońcem. Psy nikogo nie dziwią, nie przerażają, właściciele i panie kelnerki zdecydowanie zasługują na piątkę z plusem za zgrabne lawirowanie przy niemałym już Blusiu. W związku z powyższym, nad psią bytnością w Oberży pod psem nie ma co się dalej rozwodzić – jest jak w domu.

Warto za to wspomnieć o tamtejszej kuchni.
Rzadko jestem tak zachwycona jedzeniem… ale tu jest ono niezmiennie wspaniałe od lat. Pierwszy raz byłam w Kadzidłowie na szkolnej wycieczce w IV klasie szkoły podstawowej… czyli dawno 🙂 Od tego czasu, przejeżdżając w pobliżu na głodnego nie ma innej opcji, niż obiad w Oberży.
Co warto zjeść…. hm, chyba nie potrafię wymienić dania z karty, które by mi nie smakowało. Szczególnie polecam kwaśnicę mazurską- coś wspaniałego: zupa z kwasu z kapusty kiszonej i pływające w niej pierożki z soczewicą… bajka. Do tego tradycyjne mazurskie wereszczaki, karkóweczka z dzika albo fenomenalne wręcz kopytka – ze skrawkami, lub – moje ulubione – ze skwarkami i twarogiem. W zasadzie w Oberży mozna byłoby zamknąć oczy i wskazać dowolną pozycję z karty – na 150% będzie pysznie!
Do obiadu warto skusić się na domowy kompot albo przepyszne winko.

A wiecie, co jest najlepsze? Wszystko, co możecie tu zjeść, zrobili sami właściciele lub pochodzi z okolicznych gospodarstw ekologicznych. Chcecie coś na wynos? Polecam smalczyk. Bardzo polecam!

 

wwww.oberzapodpsem.com.pl

Gdybyście byli zmęczeni, albo gdybyście się w Oberży zasiedzieli… nie ma problemu, możecie zostać na noc! Właściciele udostępniają pokoje, można też wynająć cały dom i po prostu delektować się cudownym klimatem Kadzidłowa. Robić NIC – a jak ktoś usiedzieć nie może, to i atrakcje się znajdą!

Jak dla mnie zdecydowanie tym, co tworzy klimat tego miejsca sa własciciele. Podejrzewam, że byliby w stanie stworzyć podobną oazę wszędzie, nawet na środku Manhattanu. Uśmiechnięci, żartujący, zawsze chętni do opowieści o kuchni, mazurach, życiu… cudownie. Po prostu cudownie.

Na koniec kilka faktów (tak jakby te wyżej nie były faktami 😉 ):

Kto i gdzie?

Oberża Pod Psem
Danuta i Krzysztof Worobiec
Kadzidłowo 1, 12-210 Ruciane-Nida

 

Jak trafić?

Najlepiej jadąc z Mikołajek odbić na Uktę – po kilkunastu (bliżej 20) kilometrach, po minięciu Bobrówka, po prawej stronie zobaczycie drogowskaz na Kadzidłowo. Jechać w las bez zastanowienia! Później już tylko w lewo (jak do kasy parku), wyskakujecie z samochodu… i nieśpiesznym krokiem podążacie w kierunku stolika.

Kiedy?

I to jest najlepsze: w Oberży zjecie przez cały rok, od 9 do 20. W okresie letnim warto zarezerwować stolik…. albo po prostu poczekać w miłej atmosferze aż coś się zwolni. Sama nie wiem, która opcja lepsza 🙂

W internecie…

Więcej informacji o Oberży i jej włascicielach znajdziecie tu: http://www.oberzapodpsem.com.pl . Polecamy również zalajkowanie!

 

Komentarze